XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej

19 marca 2014 r. o godz. 9.00 w budynku Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ w Sosnowcu przy ul. Żytniej 12 rozpocznie się uczelniany etap XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej.

W tegorocznym uczelnianym etapie XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej weźmie udział 103 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych z 16 miast województwa śląskiego i z 1 szkoły z województwa małopolskiego, tj. z Olkusza. Celem Konkursu jest propagowanie zagadnień związanych z nowoczesną techniką i informatyką oraz  uświadomienie uczniom znaczenia przedmiotów ścisłych we współczesnym świecie.

Konkurs Wiedzy Technicznej to również doskonała możliwość dotarcia do uczniów  stojących przed wyborem przyszłego kierunku studiów i zapoznania ich z bogatą ofertą edukacyjną Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz innych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego.

Pomysłodawca Konkursu prof. dr hab. Jan Ilczuk i jego współpracownicy przygotowali zadania konkursowe w formie testów, wśród których królować będą pytania z matematyki, fizyki, informatyki i przedmiotów ogólnotechnicznych. Konkurs tradycyjnie podzielony jest na dwa etapy. Etap pierwszy odbył się na terenie szkół i wyłonił 3 osobową reprezentację danej szkoły, która już za kilka dni zmierzy się z zadaniami konkursowymi.

Patronat nad XVIII Konkursem Wiedzy Technicznej objęli Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Prezydenci Zagłębiowskich Miast – Sosnowca Kazimierz Górski, Będzina - Łukasz Komoniewski i Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. Konkurs wspierają również Prezesi: Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych - Mieczysław T. Koczkowski, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Tadeusz Donocik i Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu – Grzegorz Dąbrowski.

Uczestnikom Konkursu życzymy satysfakcji z podejmowanych działań, powodzenia w rozwiązywaniu konkursowych zagadnień oraz wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy – zdobywajcie ją z pasją!

Prof. dr hab. Jan Ilczuk

Udostępnij